• Název společnosti

  Ekospol
 • Sídlo

  Dukelských hrdinů 747, 17000 Praha
 • Právní forma

  Akciová společnost
 • Identifikační číslo

  63999854
 • Zahájení činnosti

  05. 01. 1995
 • Obor činnosti

  Stavebnictví / architekturaNemovitosti / správa budov
 • Počet zaměstnanců

  50 - 99 zaměstnanců

Hodnocení společnosti

Platové ohodnocení
Benefity
Míra volného času
Možnost karierního růstu
Atraktivita lokality
Spolupracovníci
Pracovní prostředí
Jistota pracovního místa
3,8

Celkem 42 referencí. Z toho:

29 pozitivních
11 neutrálních
2 negativních

Zkušenosti zaměstanců

ted-3.png
před 8 roky
Uživatel

Potvrzuji pravdivost komentáře, který pod mnoha dalšími (které psali pracovníci mkg oddělení firmy) zmiňuje nestandardní přístup vedení, množství přesčasů ale také mnoho peněz. Nemusí každý projít stejnou zkušeností, liší se dle pozice. Nicméně pokud budete v této firmě pracovat, jistě se v menší nebo větší míře setkáte kromě opravdu skvělých kolegů i s jejich nebo dokonce vasim ponižováním, nadavkami, křikem, nestandardnimi nároky nebo nestandardnim řízením času (typicky protahování, změny nebo opoždění skupinovych terminu). Pokud tohle nezní jako něco, čeho jste ochotni být za větší peníze účastni, není to firma pro vás.

Pracoval jsem zde po dobu
0 - 3 měsíce
Doporučil bych přátelům
Ne, nedoporučil
Pracoval jsem na pozici
Neuvedeno
Organizační složka
Neuvedeno
Je reference užitečná? Ano (52) Ne (3) Nahlásit zneužití
rachel-3.png
před 8 roky
Uživatel

Tuto firmu bych rozhodně nikomu nedoporučila. Pokud jste v současné práci nespokojeni a chtěli byste si přilepšit, tak si vezměte na týden dovolenou a zajděte si do Ekospolu pracovat pro pana nejvyššího, ručím Vám za to, že se vrátíte do současné práce a budete tam nadmíru spokojeni :-) . Bohužel jsou zde pravdivé pouze názory záporného charakteru a můžete si sami domyslet, kdo psal kladné hodnocení na tuto firmu. Ve firmě pracuje mnoho fajn lidí, ale atmosféra na pracovišti se odvíjí podle toho, zda již pan ředitel dorazil do práce a začal každodenní nekončící řev a ponižování všech lidí okolo. Upřímně řečeno, kdo toto nezažije, nepochopí :-).

Pracoval jsem zde po dobu
3 měsíce - 1 rok
Doporučil bych přátelům
Ne, nedoporučil
Pracoval jsem na pozici
Neuvedeno
Organizační složka
Neuvedeno
Je reference užitečná? Ano (74) Ne (44) Nahlásit zneužití
rachel-5.png
před 8 roky
Uživatel

V Ekospolu jsem pracovala před více než 5 lety, takže nemohu hodnotit aktuální stav, který neznám. Nicméně si myslím, že základní věci zůstali při starém. Ekospol mi nabídl dobré pracovní prostředí, skvělé kolegy a nadstandardní výdělek a to se jednalo o dobu po krizi.

Pracoval jsem zde po dobu
2 roky - 5 let
Doporučil bych přátelům
Ano, doporučil
Pracoval jsem na pozici
Neuvedeno
Organizační složka
Neuvedeno
Je reference užitečná? Ano (89) Ne (57) Nahlásit zneužití
monica-4.png
před 8 roky
administrativa

V Ekospolu jsem pracovala před několika lety. Je neuvěřitelné, jak tento čas letí. Nastupovala jsem jako čerstvá absolventka na pozici, kde byla hlavní prací administrativa. Zpětně hodnotím tuto pracovní zkušenost velmi pozitivně. Naučila jsem se pracovat ve velkém tempu, poznala jsem skvělé lidi a dosáhla na velmi zajímavé finanční ohodnocení. Jednalo se sice o start mé profesní kariéry, ale když jsem hledala následně práci, tak tuto referenci ostatní zaměstnavatelé velmi kvitovali. Ekospol je brán jako firma, kde jsou pouze nejlepší lidé a to musím potvrdit.

Pracoval jsem zde po dobu
1 rok - 2 roky
Doporučil bych přátelům
Ano, doporučil
Pracoval jsem na pozici
administrativa
Organizační složka
Neuvedeno
Je reference užitečná? Ano (92) Ne (60) Nahlásit zneužití
monica-2.png
před 8 roky
Uživatel

Ekospolu bych se doporučila vyhnout. Tak jsem si mou první práci po škole rozhodně nepředstavovala. Pan Korec, který jako jediný v celé firmě rozhoduje naprosto o všem, každodenně vytváří zcela zbytečný tlak a stres. K zaměstnancům se chová jako k věcem, které mu patří a může je ponižovat. Jeho vyjadřování je plné vulgarit a urážek. K ženám se chová obzvlášť hrubě. Poprvé a naposledy, kdy jsem ho zažila chovat se normálně, bylo těch 15 minut u přijímacího pohovoru. Je jedno, zda se vám něco povede, nebo něco zkazíte, Korec si vždycky najde něco, kvůli čemu bude moct alespoň půl hodiny řvát a nadávat. Je to prostě jeho způsob řízení lidí a kdo se hlásí do Ekospolu, musí s tím počítat. Co hodnotím pozitivně je fakt, že bez ohledu na praktické dovednosti, vzdělání, nebo přístup k práci, je možné se ve velmi krátké době dostat na vedoucí pozici (vše vede stále jen pan Korec, ale s jmenováním do funkce je spojeno zvýšení mzdy). Je to dáno velkou fluktuací zaměstnanců a tím, že má pan Korec často někoho ze současných vedoucích po pár měsících již "okoukaného", tak ho chce nahradit někým novým. Obvykle pak své výstupy k bývalému vedoucímu stupňuje, aby ho přiměl dát výpověď. Platové ohodnocení je dobré, ale na peníze, co byly uvedené v inzerátu jsem se tedy nedostala. Pokud vím, tak snad nikdo z přijímaných lidí si první rok nesáhne ani na spodní hranici slíbeného ročního platu. Korec sice nenařizuje dlouhé hodiny práce přesčas, ale vzhledem k neefektivitě, s jakou se vše v Ekospolu řeší, "rychlosti" firemních počítačů, množství práce a rozdělováním odměn zejména na základě odpracovaných přesčasů, se člověk obvykle za světla domů nedostane. Kolegové jsou milí a inteligentní. Jen se na nich podepisuje dlouhodobé přetěžování a z atmosféry ve firmě působí zklíčeně a odevzdaně. Zaměstnanci Ekospolu zároveň pracují pro ZOO Tábor, kterou si pan Korec koupil. Někteří do Tábora i dojíždějí, když je tam něco potřeba.

Pracoval jsem zde po dobu
3 měsíce - 1 rok
Doporučil bych přátelům
Ne, nedoporučil
Pracoval jsem na pozici
Neuvedeno
Organizační složka
Neuvedeno
Je reference užitečná? Ano (81) Ne (52) Nahlásit zneužití
ted-2.png
před 8 roky
Uživatel

Ve společnosti Ekospol jsem pracoval rok a musím uznat, že na toto období jen tak nezapomenu. Nejprve bych začal tím pozitivním a to je platové ohodnocení, opravdu pokud Vám jde jen a jen o platové ohodnocení, je Ekospol poměrně štědrý, avšak zapomeňte na částky, které jsou nabízeny v inzerátech. Pokud budete mít velké štěstí a náhodnou přízeň pana Korce, dostanete se na spodní hranici nabízeného ročního platu. Ohledně pracovního prostředí se připravte na neustálé nekončící porady vedené pouze panem Korcem, které jsou často až do pozdních večerních hodin. Dále jsou zaměstnanci oceňováni na základě přesčasů, které v práci stráví, čili zapomeňte na osobní život. Taktéž doporučuji moc si nezvykat na nové kolegy, jelikož fluktuace je enormní, životnost například asistentek GŘ je v průměru dva týdny. Jak je psáno v některém z výše citovaných názorů, připravte se na mnohé vulgarity během porad, neustále ztrapňování a ponižování ač již Vaší osoby, či ostatních zaměstnanců. Avšak, aby tento popis nezněl pouze jako negativum, musím uznat, že některé pracovní úkony v rámci fungování Ekospolu jsou zajímavé a i mladí lidé se mohou dostat k plánování velkých bytových projektů (nakonec se tedy toho moc nepostaví, ale zkušenosti to jsou :)). Jedinou čistě pozitivní věcí na práci ve spol. Ekospol je krásné okolí Letné. Avšak mnozí z Vás budou často vysláni do nově zakoupené zoo, kde i z manažera se může stát trhač lístků u vstupu. V neposlední řadě musím zmínit oblíbené holuby, ač již budete zaměstnáni na jakémkoli pracovním postu, připravte se na nošení zrní pro oblíbence pana Korce, kteří jsou každodenně krmeni k nelibosti všech okolních obyvatel ze střechy Ekospolu. Práci zdar a Ekospolu se doporučuji vyhnout.

Pracoval jsem zde po dobu
1 rok - 2 roky
Doporučil bych přátelům
Ne, nedoporučil
Pracoval jsem na pozici
Neuvedeno
Organizační složka
Neuvedeno
Je reference užitečná? Ano (87) Ne (58) Nahlásit zneužití
před 7 roky
Reakce od zástupce společnosti

Dobrý den, máte pravdu, že velmi podstatnou součástí motivace našich zaměstnanců je nadprůměrná mzda, kterou za svou práci dostávají. Ta se samozřejmě odvíjí od zastávané pozice a také od schopnosti konkrétní pracovní náplň či oddělení posunout někam dál. Pohybování se v intervalu roční mzdy je pro naše kolegy standardem a mnozí daný interval pravidelně překračují. Výše mzdy potom není závislá na množství přesčasových hodin, ale na množství a kvalitě odvedené práce. Časová náročnost práce je totiž závislá jak na určité pozici, tak na schopnostech každého jednotlivce zvládnout svěřené úkoly. Právě pozice asistentky generálního ředitele patří k těm náročnějším, a to jak časem stráveným v práci, tak množství úkolů. Cílevědomé kandidáty na tuto pozici však její náročnost motivuje a získají díky ní mnoho zkušeností. Ekospol celkově nabízí pozice jak pro mladé absolventy, kteří oceňují právě zisk zkušeností ale také pro profesionály, které motivuje především možnost využití svých zkušeností a podílení se na změně tváře Prahy.

marshall-3.png
před 8 roky
Uživatel

Ekospol již nikdy více :) Jako zkušenost dobré, ale ten rok a půl mi zcela stačil. Celou firmu řídí jedna jediná osoba, nehledě na posty zástupců ředitelů, ředitelů apod, kteří stejně bez souhlasu, tedy podpisu, nic neudělají a nerozhodnou. Neustále porady a cyklické se vracení k již vyřešenému ... Člověk se pak nemohl divit, že za den nestihl udělat svou práci, když X hodin zbytečně proseděl na poradách. Odchod z kanceláře za tmy a přesčasy byly téměř na denním pořádku. Až budete něco "připrcávat" (nejvíce používané slovo), tak se nenechte urážet, nebo vás zlomí a práce vás přestane bavit :) to je i jeden z mála důvodů tak velké fluktuace zaměstnanců, jakou tato firma evropské kvality má. Pamatovat si jména nových tváří bylo zbytečné ...

Pracoval jsem zde po dobu
1 rok - 2 roky
Doporučil bych přátelům
Ano, doporučil
Pracoval jsem na pozici
Neuvedeno
Organizační složka
Neuvedeno
Je reference užitečná? Ano (87) Ne (60) Nahlásit zneužití
před 7 roky
Reakce od zástupce společnosti

Dobrý den, role generálního ředitele nejen v rámci naší firmy určitě řídící a kontrolní funkce zahrnuje. Prostor pro jednotlivé zaměstnance na úrovních od samostatně pracujících přes vedoucí až k ředitelům ale existuje. Krom toho sami naši zaměstnanci přicházejí s novými nápady a řešeními, jak práci v rámci Ekospolu zlepšovat. Následně je vždy na posouzení, zda je inovace pro společnost prospěšná a také záleží na úrovni zpracování návrhu procesu změny, ale novinky mají dveře otevřené (dokonce je u nás vypsaná i soutěž o nápad měsíce a nápad roku). Doba strávená v práci se liší dle konkrétní pozice a výše umístění v organizační struktuře.

hercule-5.png
před 1 rokem
administrativní pracovník

Práce v Ekospolu je náročná a vyžaduje opravdu plné pracovní nasazení. Je potřeba mít výsledky, invenci, pečlivost a tah na branku. Výborně odvedená práce je ale nadstandardně finančně oceněna. S dobrými výsledky se dá rychle dostat na pozici zástupce vedoucího a nejlepší pak přebírají v oddělení vedoucí pozice.

Pracoval jsem zde po dobu
více než 10 let
Doporučil bych přátelům
Ano, doporučil
Pracoval jsem na pozici
administrativní pracovník
Organizační složka
Neuvedeno
Je reference užitečná? Ano (4) Ne (0) Nahlásit zneužití
ted-5.png
před 1 rokem
Inženýr

Oceňuji hlavně opravdu skvělý plat. Práce není úplně jednoduchá a určitě není pro každého. Aby měl člověk jisté pracovní místo, je potřeba se opravdu snažit. Asi to nebude pro někoho, kdo si chce odsedět svých 8 hodin a jít domů.

Pracoval jsem zde po dobu
2 roky - 5 let
Doporučil bych přátelům
Ano, doporučil
Pracoval jsem na pozici
Inženýr
Organizační složka
Neuvedeno
Je reference užitečná? Ano (4) Ne (0) Nahlásit zneužití
ted-5.png
před 1 rokem
Uživatel

Za velmi dobře odvedenou práci je i velmi dobré platové ohodnocení. Špatně placené lidi v Ekospolu myslím nenajdete, protože kdo svou práci dobře nedělá, ten v něm stejně dlouho nevydrží.
Kolektiv je vcelku mladý a dá se říci, že samí fajn lidi.

Pracoval jsem zde po dobu
5 let - 10 let
Doporučil bych přátelům
Ano, doporučil
Pracoval jsem na pozici
Neuvedeno
Organizační složka
Neuvedeno
Je reference užitečná? Ano (4) Ne (0) Nahlásit zneužití