JobInsider /

Nápověda a často kladené dotazy

Tato stránka slouží jako nápověda portálu JobInsider a přiblíží vám jeho fungování. Níže můžete vybírat oblast, která vás zajímá. Pro rychlé vyhledávání využijte vyhledávácí filtr.

Pokud nenaleznete odpovědi na některou z vašich otázek, můžete se nás zeptat přímo přes kontaktní formulář nebo přes hello@jobinsider.cz

Filtr pro rychlé vyhledávání

1. krok - výběr společnosti

Na hlavní liště v záložce "společnosti" vyberte "hodnoť firmu". Poté vepište do vyhledávacího pole název nebo IČO společnosti, kterou chcete hodnotit. Následně ji vyberte z našeptávače. Po výběru se objeví náhled základních informací. Dalším krokem je kliknutí na tlačítko "začít se zadáváním zkušenosti".

Zadání reference krok č. 1

2. krok - zadání reference

Zadání reference je rozvrženo do dvou částí. V první jsou hodnoceny jednotlivé atributy (benefity, platové ohodnocení a další). Zde vás doprovází maskot projektu JobInsider. Hodnotu jednotlivého atributu volíte pomocí posunování jezdce po stupnici (viz obrázek). Druhá část hodnocení je vyhrazena pro vaše názory. Přidání reference je velmi jednoduché a rychlé.

Zadání reference krok č. 2

Ano, přidání reference je podmíněno registrací, abychom zamezili šíření podvodných příspěvků a uživatelů. Registrace je velice rychlá a jednoduchá.

Veškeré reference na portálu Jobinsider.cz jsou anonymní - v žádné části portálu není uveden jejich autor ani jiné údaje, které by mohly sloužit k jeho identifikaci. Žádné ze získaných údajů také nejsou jiným způsobem poskytovány třetím osobám. Jsme registrovaní správci osobních údajů u Úřadu osobních údajů pod registračním číslem 00055061.

Ověření zdroje

Při vyplnění reference však po návštěvnících vyžadujeme alespoň zadání platné emailové adresy. Uživatel může být také ověřen prostřednictvím některé ze sociálních sítí. Jediný údaj, který uvádíme u zadané reference je informace o zdroji jejího ověření - zda se uživatel před jejím uložením autentizoval přes emailovou adresu, Facebook, Twitter či Linkedin - viz. obrázek. Avataři, které můžete u referencí vidět jsou ke každé referenci náhodně generovaní. Jejich výraz se mění na základě uživatelského hodnocení. Pokud by existovala shoda podoby s hodnotící osobou, je to pouze dílem náhody.

Proč tomu tak je?

Tento krok nám pomáhá udržet kvalitu portálu a zároveň zachovává objektivitu referencí. Pokud víme, že referenci uložil uživatel se skutečnou emailovou adresou nebo s účtem na některé sociální síti (nejlépe LinkedIn), máme daleko větší jistotu, že za referencí stojí skutečná osoba a nejedná se o podvrh zadaný s nekalými úmysly.

V našem portálu se objevují společnosti, které jsou automaticky naimportovány uživateli přímo z Administrativního registru ekonomických subjektů (ARES) provozovaným Ministerstvem financí. Je možné, že se některé údaje společností mohou lišit od skutečnosti - často se stává, že nesouhlasí například údaj o počtu zaměstnanců. Odkaz na stránku pro automatický import naleznete  zde.

Import společnosti podrobněji

Samotný import je záležitostí několika vteřin a jediné co při něm musíte vyplnit je buď obchodní název nebo IČO společnosti. Po vrácení výsledků kliknete do pole našeptávače na název společnosti, kterou chcete nahrát a následně potvrdíte tlačítkem "import".

Import, krok č. 1 Import, krok č. 2

Následně stačí pár vteřin počkat a společnost je do systému nahrána.

Nenašli jste, co jste potřebovali?
Obraťte se přímo na nás.