Jak JobInsider vznikl

Jobinsider logo banner

Jak to tak bývá, na začátku všeho byl nápad. Vznikl před několika lety a byl velmi ovlivněn našimi osobními, nepříliš pozitivními zkušenostmi, kdy jsme jako čerství absolventi hledali práci. Může se to stát asi každému. Pozvou vás na pracovní pohovor a po pár minutách zjistíte, že jste naletěli a z  avizované "administrativní pozice" se vyklube prodej velmi drahých výrobků pro "tu nejzdravější výživu, kterou v tomto vesmíru můžete sehnat" :-) To je ještě ta lepší varianta. Může se také stát, že se stanete zaměstnancem ve společnosti, kde jde vše od desíti k pěti a zjistíte, že zde nechcete dál strávit ani minutu.

Uvědomili jsme si, že by bylo fajn nejen pro nás, ale i další lidi, mít nějakou možnost zjistit si informace o společnostech a  jejich pracovních podmínkách . Ideálně přímo od jejich zaměstnanců. V době, kdy se zmíněná myšlenka formovala, neexistoval v luzích a hájích českého internetu žádný podobný projekt a tak jsme si řekli - jdeme do toho, zkusíme tuto díru na trhu vyplnit. Zrodil se tak jobinsider.cz.

V současné době již několik portálů s podobným zaměřením existuje. My se snažíme, aby byl JobInsider trochu jiný - důraz klademe hlavně na uživatelské prostředí, aby bylo pro jeho návštěvníky trochu hravé a zábavné. Je nutné zmínit, že JobInsider není čistě jenom reputační web. V dnešní době zde mají firmy možnost se registrovat a vytvořit si svůj profil s  možností pracovní inzerce. Výhodou je, že lidé hledající práci mají rovnou přehled o tom, jaký zaměstnavatel zde inzeruje - ti, kteří zde mají špatnou reputaci zde asi o inzerci mít zájem nebudou.

Snažíme se neusnout na vavřínech a na portálu stále pracujeme a  zlepšujeme ho. Pokud narazíte na nějakou věcnou či technickou chybu, popřípadě budete mít jakýkoliv nápad na zlepšení, dejte nám o tom vědět.

Jak šel čas

 • 11/2016
  Spouštíme novou verzi JobInsidera, pracovně v. 2.1. Přináší řadu vylepšení, zjednodušení, grafických a uživatelských vychytávek a hlavně modulů a komponent.
 • 11/2015 - 11/2016
  Druhá zásadní změna vizuálu a systému. Komplet. Je to dlouhý a nároční proces, ale výsledek stojí za to.
 • 10/2015
  Měníme podobu portálu. Výsledkem je nový, moderní a zábavný vizuální styl.
 • 02/2014
  Spouštíme první ostrou verzi projektu
 • 10/2014
  Zakládáme společnost Butterfly Effect s.r.o., která zastřešuje projekt Jobinsider.cz
 • 2013
  Začínáme realizovat portál...
 • 2012
  Analyzujeme trh a existující zahraniční weby. Začínají vznikat první vývojové diagramy.
 • 2008
  Poprvé přemýšlíme o vytvoření portálu s referencemi na zaměstnance.

Napsali o nás

Tipy na zajímavé weby: Reference na zaměstnavatele a informace o platech

Najít si práci snů není snadné. Existuje mnoho lidí, kteří do práce chodí především pro peníze. Vysněné zaměstnání by však mohl pomoci najít koncem minulého roku spuštěný portál Jobinsider.cz.

Na něm mají možnost bývalí zaměstnanci či spolupracovníci ohodnotit svého zaměstnavatele. Hodnotí se několik základních atributů jako plat, benefity, poměr práce a volného času, možnosti kariérního růstu, spolupracovníci, prostředí atd. Na závěr hodnocení je prostor pro vlastní slova.

Číst dál

Jak si najít dobrou práci? A kde hledat reference na zaměstnavatele?

Najít si vysněné zaměstnání není snadné, a ten kdo při tom uspěje, si může právem říkat šťastlivec. Dělat to, co člověka baví, v přátelském kolektivu a ještě za to dostat zaplaceno, se nepodaří každému. Není nic horšího, než když děláte to, co vás nebaví, s naštvaným šéfem za zády a kolektivem, který byste nejraději vystavili středověkým mučicím nástrojům. Jenže, jak najít tu správnou práci? No možná to není zas tak komplikované, jak byste si mohli na první dojem myslet.

Číst dál

Odpovednik.cz

Jak si najít dobrou práci?

Předně si musíte určit to, co vás baví a mít pro to patřičnou kvalifikaci. To si každý z nás musí absolvovat v rámci studia na vybrané škole, kde by si měl člověk ujasnit to, co chce v životě dělat. Dále pak nastupuje hledání vhodného zaměstnavatele, což ještě donedávna nebylo nic snadného, protože neexistovalo žádné místo, kde by si lidé vyměňovali své zkušenosti o zaměstnavatelích. Proto se není čemu divit, že se informace šířili téměř výhradně ústním podáním v rámci omezeného okruhu lidí. To je dnes již naštěstí minulostí. Na konci roku 2014 totiž začaly fungovat webové stránky s názvem JobInsider, které shromažďují cenné informace o firmách, které následně přehledně zpracovávají.

Číst dál