• Název společnosti

  Tieto Czech
 • Sídlo

  28. října 3346, 70200 Ostrava
 • Právní forma

  Společnost s ručením omezeným
 • Identifikační číslo

  64608051
 • Zahájení činnosti

  29. 11. 1995
 • Obor činnosti

  Neznámo
 • Počet zaměstnanců

  1500 - 1999 zaměstnanců

Hodnocení společnosti

Platové ohodnocení
Benefity
Míra volného času
Možnost karierního růstu
Atraktivita lokality
Spolupracovníci
Pracovní prostředí
Jistota pracovního místa
3.4

Celkem 8 referencí. Z toho:

2 pozitivních
6 neutrálních
0 negativních

Zkušenosti zaměstanců

hercule-3.png
před 2 roky
Uživatel

Na začátku mi Tieto připadalo perfektní, během let přicházelo otevírání očí. Firma se zdá jakoby rozpůlená. Nové tváře jí prospívají, je to výborný čerstvý vítr. Bohužel je zde už roky zakořeněná skupina, která potřebuje vyměnit. Ta vede společnost špatným směrem. Ruka ruku myje. Plat se zvedá kamarádům, záleží na tom kdo s kým pije, kdo co na koho ví. Pro známé vždy práci najdou i kdyby na pozici "podržtaška". Kdo není technicky zdatný jde dělat teamleadera. Pravidelné vyplňování voice je fraška, na výsledky se nebere zřetel. Firma má super benefity jako stravenky, příspěvky na spoření, benefit plus kde si každý vybere co sám preferuje. Je zde taky mnoho relaxačních zón, někdo relaxuje často, jiný to za mnoho let nestihne ani jednou, ale to záleží na tom v jakém je člověk teamu. Super jsou telefonní budky, které na předešlých budovách nebyli, takže nejste tak vyrušováni hlasitými hovory kolegů. V Tietu se díky množství lidí nevyhnete problémům s rozdílností názorů na nastavení klimatizace, světla, žaluzií, oken. Hodně lidí tam neustále kouří (i každou hodinu nebo častěji) takže se připravte na zápach z cigaret i v budově, ve skříních na kabáty a pod. Pokud kouříte budete ale velmi spokojeni.

Pracoval jsem zde po dobu
5 let - 10 let
Doporučil bych přátelům
Ne, nedoporučil
Pracoval jsem na pozici
Neuvedeno
Organizační složka
Neuvedeno
Je reference užitečná? Ano (1) Ne (0) Nahlásit zneužití
marshall-5.png
před 2 týdny
Uživatel

Jako nováček jsem dostal větší plat než senioři. Klasika v Tietu. Zvýšit plat se mi podařilo po dvou letech (o tisíc), ale byl to boj. S čímkoli se prosadit byl také problém, hlavně pro finy, nechtěli nic schválit :( Moje práce byla závislá na ostatních týmech v Tietu, což mi prodlužovalo řešení tiketu o týdny. Jak říkal kolega: "Pokud chceš tužku, tak vyplň deset dokumentů a po půl roce ji dostaneš". Nicméně, budova perfektní, výborní kolegové, se kterýma se dodnes stýkám. Pokud jsem chtěl jít na školení, které mě zajímalo, tak jsem měl schváleno. Dostal jsem se i služebně do Finska. Skvělá firma pro rozjezd, ale pokud máš ambice, tak jdi jinam.

Pracoval jsem zde po dobu
2 roky - 5 let
Doporučil bych přátelům
Ano, doporučil
Pracoval jsem na pozici
Neuvedeno
Organizační složka
Neuvedeno
Je reference užitečná? Ano (0) Ne (0) Nahlásit zneužití
gavin-3.png
před 3 měsíci
Uživatel

Pokud jde o Ostravskou pobočku je na skvělém místě přímo v centru, budova nová, prestižní, káva čaj zdarma atd. Prostředí pěkné.

Pro nováčka je to tu skvělé, pokud si řeknete o větší plat, což doporučuji to "napálit". Dostanete zdarma kurzy angličtiny, i další interní i externí, rozvoj značný, perspektivy růžové, prostě nádhera.

Jakmile jste ale ve firmě rok začnete zjištovat, že senioři pořád odcházejí a pak ti stejní se vracejí a zjistíte, že firma nepřidává. Že je velice těžké vyjednat si jakékoliv navýšení platu, že placené kurzy venku nejsou pro všechny, ale jen pro ty, co jsou s managery za dobře. Že tu nejsou rovné podmínky. Dochází naprosto běžně k absurditám, že v mnoha teamech napříč celým tietem má nově nastupující nováček větší plat, než senior s pěti a více lety ve firmě. Proslýchá se rovněž šuškanda, že Tieto se zaměřuje výhradně na mladé dvacetileté a nejlépe lidi ze základky, to co vidíte je běžně, že 25 letí školí dvacetileté, všichni jsou ve firmě dva roky a pak jdou jinak. Neskutečný průtokáč, při kterém nechápete, jak firma může fungovat.

Rovněž zjistíte, že nefunguje vnitřní regulační mechanismus VOICE je nástroj zpětné vazby. Nikdy ale nikdo z managerů za špatnou vazbu nebyl vyhozen. Všichni jsou jen povyšování. Dokonce ve vedlejším teamu manager dostal velmi špatné hodnocení ode všech, všechny podřízené vyhodil, až na dva, nabral nové lidi a ti mu pak dali nej hodnocení a stali se největším skokanem roku v Tietu... absurdní. Celé vedení firmy se mění každé dva roky od CEO až dolů, lidi v HR, kteří mají velkou moc a i se dá u nich stěžovat, se taky mění a průměrně zůstávají dva tři roky. Je naprosto běžné, že za tři roky máte dva tři managery, nebo že jeden manager člověka najme a druhý, nový, ho pak vede. Kamarádce tři roky po sobě nikdo nechtěl přidat s tím, že měla vždy po roce nového managera, který ji po žádosti o přidání řekl "Ale já tě neznám"... Průtokáč

Bonusy, prémie neexistují má unita tři roky zvedla zisk a plat každý rok o 25 procent, jednalo se o stovky milionů korun, nedostali jsme ani korunu. Mí kolegové říkají, že 10 let nezažili prémie.

Když jste aktivní, dostáváte nové úkoly navíc, bez odměn, když jste pasivní, jste cenění ještě víc.

Shrnuto, ideální pozice pro nováčky, pro fluktuanty, ale firma si vůbec necení dlouhodobých zaměstnanců. Je to v mých očích dobrá firma, má cenu pro ni pracovat, ale tyhle nespravedlnosti jsou značné!

Pracoval jsem zde po dobu
2 roky - 5 let
Doporučil bych přátelům
Ano, doporučil
Pracoval jsem na pozici
Neuvedeno
Organizační složka
Neuvedeno
Je reference užitečná? Ano (0) Ne (0) Nahlásit zneužití
earl-4.png
před 1 rokem
Uživatel

Ve firmě jsem pracoval 7 let. Začínal jsem během VŠ a pokračoval po ukončení studií. Musím říct, že po celou dobu PP jsem byl vesměs spokojený. Začátek jako technik, postup na seniora a posléze Service manager.

Pracovní prostředí - super, hezčí offisy než v Praze nebo Brně kde jsem mohl nahlédnout, popř. absolvovat pohovor - hodně v severském stylu, káva velmi dobrá, čaj podprůměrný a z nějakého důvodu pořád stejný. Rest zóny, game zóny (šipky, Xbox, PS, kulečník, fotbálek - ten byl trošku hlučnějíší na 5.patře kde sedí nejvíce vytížení lidé ve firmě - síťaři :D, hodně cigárkářů, někteří tráví min. 30% času venku každý den. Parkování v podzemní garáži přímo v budově, avšak kdo přijede po 7h ráno má většinou smůlu a doufá ve volný den u kauflandu nebo někde na ulici Dr.Malého.

Benefity - fitko v budově zdarma pro zaměstnance (kardio a činky), zbytek za příplatek. Program Benefit plus, ve kterém si můžete čerpat peníze na ŽP, PP, koupit zájezd nebo budovat závislost na lécích. Stravenky 90 CZK na den (180 CZK když děláte na směny). V IT téměř klasika. Vyšší pozice (např. Architekt - a těch je hodně, dostanu se k tomu později - i 3 sick days k, ve firmě standartním, 25 dnům dovolené.

Super lidi. V Tietu jsem vyrosl společně s mnoha skvělýma lidma - vždy dobrá atmosféra, vtipy na pracovišti, pivko po práci, vybudoval jsem si bohatou síť přátel a kolegů. Věřím, že díky tomuto nebude nikdy nouze o práci někde vedle. Mnoho z nich už v Ostravě nedělá - dostávámě se k tomu co je alfou a omegou pobočky této firmy a to je platové ohodnocení zaměstnanců.

Ostrava je skutečně dynamicky se rozvíjející město. Už to dávno není jen težký průmysl, přesun ke službám je zřejmý. Co do velikosti IT firem je však Tieto kůlem v plotě. Pro firmu dobře - s platy si může dělat co chce. Pro zaměstnance, kteří jsou ve firmě déle bohužel špatně. Firma tím, že je v MS kraji největší v IT sektoru, téměř určuje mzdy v IT oblasti. Příchod OKINu to trošku oživil, ale jinak je to nejen v celorepublikovém průměru bída. Katowice, Krakow, Wroclaw, Brno, Praha - tam všude jsou mzdy na IT pozicích o 50-100% vyšší. Pokud si člověk nedupne při nástupu, tak se to pak dohání horko težko. Znám lidi, co byli highperformeři, ale i tak kvůli malému týmu a nechápajicímu skandinávskému manažerovi nedostali dlouhá léta nic. Čeští manažeři se většinou snaží, ale HR, které rozhoduje o platech, se ohání téměř svými platovými benchmarky, a proto jsou budgety pro ČR malé. Pokud nejste IT guru, nemáte v ruce offer např. z Prahy, tak nepočítejte s přidáváním nad 10%. V ostravské pobočce, která vydělává velkou část revenue, potažmo EBITu, hrála a hraje podstatnou roli během všech přeměn firmy (org. změny téměř každý rok), v hrstce lidí (cca 13tis, v porovnání například s IBM, Accenture 300tis.+) poskytuje solidní servisy, jsou malé mzdy nepochopitelné. Firma zbytečně přichází o kvalitní nadšené lidi, kteří by jinak vydělali společnosti v krátkém čase více peněz. Bohužel je raději pustí, než aby jim přidali 30-50%....raději vezmou 2 nováčky, kteří ve finále vyjdou dráž...inu každý se nakonec k tomu postavé po svém, ale firmě už takhle utekly tucty lidí a nikdo zatím neměl koule se k tomu postavit (mám namysli vedení ostravské pobočky, které má za všechny z CZ kopat).

Každoroční Voice - hodnocení firmy a manažerů neustále konstantní - stejné otázky, stejné problémy, žádná řešení. Navíc ovlivněn tím, že je stejný napříč lokacema. Člověk ve Finsku co bere 5 tis Euro přece jenom bude řešit jiné věci než člověk v ČR co bere méně než prodavačka nebo v Indii, kde bere sice méně než prodavačka u nás, ale na místní poměry je to ekvivalent jako brát čtvrt mega v ČR :)

Development lidí ve firmě je dobrý, ale liší se tým od týmu. Většinou není konstruktivní a chybí dlouhodobý plán.

Pro začátek kariéry nebo pro lidi co si rádi jenom stěžují v kuchyňkách nebo na cigárku je to ideálni místo.
Pro lidi co chtějí něco dokázat, mají nadšení pro tvorbu a zlepšování to po několika letech bude místo, ze kterého jednoho dne musí odejít.

Pracoval jsem zde po dobu
5 let - 10 let
Doporučil bych přátelům
Ano, doporučil
Pracoval jsem na pozici
Neuvedeno
Organizační složka
Neuvedeno
Je reference užitečná? Ano (0) Ne (0) Nahlásit zneužití
ted-4.png
před 1 rokem
Uživatel

+ v závislosti na týmu práce bez výrazného stresu
+ Tieto nese znaky severského sociálního přístupu k lidem, lepší než český asociální standard
+ příjemné prostředí, benefity
+ kvalitní pracovní postupy, procesy

- netransparentní/neexistující způsob osobního rozvoje, tohle je v Tietu dlouhodobý problém, ve firmě fungovali zavedení lidé, jejichž pozice byla nezpochybnitelná, přestože technicky nebyly nějak extra na výši. Někteří (!) vedoucí mi přišli zpětně naprosto nekompetentní ve svých pozicích.
- omezené možnosti platového růstu, nejasná pravidla, rozpačitá komunikace
- v závislosti na předchozích bodech bohužel zkušenější a lepší lidé z firmy dřív nebo později utečou. Zůstávají naopak často lidé, kteří jsou vysloveně nepřínosní a slabí.

Celkově: typický příklad korporátu, vhodný hlavně pro lidi bez praxe po škole, během studia.

Pracoval jsem zde po dobu
2 roky - 5 let
Doporučil bych přátelům
Ano, doporučil
Pracoval jsem na pozici
Neuvedeno
Organizační složka
Neuvedeno
Je reference užitečná? Ano (0) Ne (0) Nahlásit zneužití
boney-3.png
před 2 roky
Uživatel

Pro: Severská mentalita, příjemné pracovní prostředí, nějaké benefity.
Proti: Co si dohodnete to máte růst mezd minimální, korporát se vším co k tomu patří.
Pokud dorazíte se spoustou zkušenosti a domluvíte si slušné peníze budete spokojeni.
Pokud dojdete po škole dostanete na člověka bez praxe celkem pěkné peníze budete spokojeni. Po 3-4 letech kdy vaše kvalifikace rapidně vzroste a plat zůstal stejný nadšení opadne. Tady bych počítal s tím, že v Tietu chci nabrat zkušenosti dělal si trainingy a certifikace a pak šel někam kde to zaplatí.

Pracoval jsem zde po dobu
2 roky - 5 let
Doporučil bych přátelům
Ano, doporučil
Pracoval jsem na pozici
Neuvedeno
Organizační složka
Neuvedeno
Je reference užitečná? Ano (0) Ne (0) Nahlásit zneužití
hercule-4.png
před 2 roky
tester

Dobry kolektiv, na open space celkem klidne prostredi, pohodova atmosfera, spatne platove ohodnoceni, jako startovni misto po skole dobre.

Pracoval jsem zde po dobu
5 let - 10 let
Doporučil bych přátelům
Ano, doporučil
Pracoval jsem na pozici
tester
Organizační složka
Testing
Je reference užitečná? Ano (0) Ne (0) Nahlásit zneužití
marshall-4.png
před 3 roky
Uživatel

Je to korporace se vším co k tomu patří. Jasná hierarchie. Zároveň je to i neformální a velmi příjemné prostředí. Platové ohodnocení není ani výborné, ani špatné. Jestli bych tuto firmu doporučil, tak určitě ano.

Pracoval jsem zde po dobu
5 let - 10 let
Doporučil bych přátelům
Ano, doporučil
Pracoval jsem na pozici
Neuvedeno
Organizační složka
Neuvedeno
Je reference užitečná? Ano (0) Ne (0) Nahlásit zneužití