• Název společnosti

  ADAST SYSTEMS Akciová společnost
 • Sídlo

  Neznámo
 • Právní forma

  Akciová společnost
 • Identifikační číslo

  46995919
 • Zahájení činnosti

  Neznámo
 • Obor činnosti

  Neznámo
 • Počet zaměstnanců

  100 - 199 zaměstnanců

Hodnocení společnosti

Platové ohodnocení
Benefity
Míra volného času
Možnost karierního růstu
Atraktivita lokality
Spolupracovníci
Pracovní prostředí
Jistota pracovního místa
3.3

Celkem 1 referencí. Z toho:

0 pozitivních
1 neutrálních
0 negativních

Zkušenosti zaměstanců

marshall-3.png
před 9 měsíci
Uživatel

Podobnou firmu jako Adast u nás těžko najdete. Má svoje výhody, ale i zápory. Je to asi jako když spojíte to nejhorší z komunismu a nejhorší z kapitalismu. Před revolucí to byla jedna z největších a možná i nejslavnějších fabrik naší malé země, kde pracovalo přes 5 000 zaměstnanců, dnes je to skomírající loď o asi 150 lidech, která se snaží proplouvat mezi ledy, ale moc se jí to nedaří. Je to asi tím, že vedení firmy nemá vůbec páru o tom, co se v její firmě vyrábí a jak se to vyrábí. Provázanost jednotlivých oddělení je žalostné. Jednoduše řečeno, levá ruka neví, co dělá pravá. Na změny ve firmě se neupozorňuje a každý je postavený rovnou před hotovou věc, kde potom vznikají nedorozumění a problémy. Nejsou nastaveny žádné principy pro řízení firmy jako takové, nefunguje výstupní kontrola, je to taková anarchie, kde každý si hlídá svoje know-how. Pracovníci na montáži mají zajeté svoje postupy při práci a pokud odejdou, nikdo už neví jak danou věc po pracovníkovi řešit. Možná je to také proto, že vedoucí, který vede montáž je technický diletant, který nepozná rozdíl mezi stojanem na benzín a na naftu. Smutné je také to, že už spousta lidí kvůli němu odešla (a to i velice schopných), jelikož jeho chování (a to i k ženám) je na hranici šikany. V očích jeho nadřízených je však odborník. Na druhou stranu se toho dá dobře využít, protože mistr nemá páru o tom co děláte, jak dlouho vám práce potrvá a jednoduše řečeno u technických věcí vám všechno odkýve.

Finančních benefitů se tu taky moc nedočkáte a odbory jsou slabé.

Abych tu ale nebyl jen negativní, najde se tu i pár výhod: 5 týdnů dovolené, dotované stravování v jídelně, občas firemní akce (výšlapy), vynikající kolektiv, přesčasy nejsou nařízené (pouze formou domluvy) a soboty a neděle se moc nedělají, směnnost, práce není jednotvárná (práci na lince tu nečekejte). Osobně bych také vyzdvihl autonomii, kde každý si může vytvořit vlastní pracovní návyk a postup jak věci řešit a nemusí jet podle toho, jak kdo píská.

Když to shrnu, pokud jste typ, který od firmy nic neočekává, odmaká si svoje a chce jít domů a nevadí mu stereotyp tak bych do toho šel. Ale pro kreativní lidi s vidinou do budoucnosti, co chtějí něco změnit, tak nic moc (ani o to nikdo nestojí).

Pracoval jsem zde po dobu
2 roky - 5 let
Doporučil bych přátelům
Ano, doporučil
Pracoval jsem na pozici
Neuvedeno
Organizační složka
Neuvedeno
Je reference užitečná? Ano (1) Ne (0) Nahlásit